Skemaer

Du kan nedenfor se de aktuelle skemaer hos Skolen Fri. Der er et max. på 15 elever pr. hold (det reelle tal er dog cirka 10 elever pr. hold), der vil dog oftest være en del færre. Jo flere elever jo flere hold/klasser.

Eftersom det blandt kravene til hjemmeundervisning lyder, at ”det anses som et mindstekrav, at fagene dansk, matematik og engelsk kan identificeres”, vil du på skemaet altid kunne finde disse fag flere gange ugentligt end de andre fag.

På en uge kommer eleverne i Skolen Fri igennem alle de fag, de ifølge Folkeskoleloven skal igennem.  Timetalsoversigten for folkeskolen finder du her. Du kan læse meget mere om, hvordan undervisningen foregår her.

Mandag:

Tirsdag:

Onsdag:

Torsdag:

Fredag:

Mandag:

Tirsdag:

Onsdag:

Torsdag:

Fredag:

Mandag:

Tirsdag:

Onsdag:

Torsdag:

Fredag:

Mandag:

Tirsdag:

Onsdag:

Torsdag:

Fredag:

Mandag:

Tirsdag:

Onsdag:

Torsdag:

Fredag:

Mandag:

Tirsdag:

Onsdag:

Torsdag:

Fredag:

Mandag:

Tirsdag:

Onsdag:

Torsdag:

Fredag:

Mandag:

Tirsdag:

Onsdag:

Torsdag:

Fredag:

Mandag:

Tirsdag:

Onsdag:

Torsdag:

Fredag:

Mandag:

Tirsdag:

Onsdag:

Torsdag:

Fredag:

Mandag:

Tirsdag:

Onsdag:

Torsdag:

Fredag:

Mandag:

Tirsdag:

Onsdag:

Torsdag:

Fredag:

Mandag:

Tirsdag:

Onsdag:

Torsdag:

Fredag:

Mandag:

Tirsdag:

Onsdag:

Torsdag:

Fredag:

Mandag:

Tirsdag:

Onsdag:

Torsdag:

Fredag:

1. – 2. Klasse Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
kl. 8.30 – 9.00 Kristendom Natur/Teknik Billedkunst Matematik Dansk
kl. 9.10 – 9.40 Dansk Matematik Engelsk Idræt Musik
3. Klasse Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
kl. 8.30 – 9.00 Musik Kristendom/Historie** Engelsk Natur/Teknik Matematik
kl. 9.10 – 9.40 HDB* Dansk Idræt Matematik Dansk
4. Klasse Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.30 - 9.00 Dansk Natur/Teknik Idræt HDB* Musik
9.10 - 9.40 Kristendom/Historie** Engelsk Matematik Dansk Matematik
5. A Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
kl. 9.50 – 10.20 HDB* Madkundskab/Musik** Dansk Natur/Teknik Matematik
kl. 10.30 – 11.00 Dansk Kristendom/Historie** Matematik Engelsk Idræt/Tysk**
5. B Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.30 - 9.00 Engelsk Matematik Madkundskab/Historie** Idræt/Tysk** Natur/Teknik
9.10 - 9.40 Dansk Musik/Kristendom** Dansk HDB* Matematik
6. A Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
kl. 9.50 – 10.20 Dansk HDB* Matematik Dansk Engelsk
kl. 10.30 – 11.00 Musik/Idræt** Natur/Teknik Kristendom/Historie** Matematik Madkundskab/Tysk**
6. B Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
11.10 - 11.40 Tysk/Madkundskab** Matematik HDB* Dansk Matematik
11.50 - 12.20 Dansk Natur/Teknik Musik/Idræt** Historie/Kristendom** Engelsk
7. A Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
kl. 9.50 – 10.20 Historie Matematik Idræt/Kristendom** Matematik Biologi/Geografi**
kl. 10.30 -11.00 Engelsk Dansk Tysk Dansk Fysik/Kemi
7. B Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
11.10-11.40 Idræt/Kristendom** Biologi/Geografi** Matematik Fysik/Kemi Matematik
11.50-12.20 Historie Engelsk Dansk Dansk Tysk
8. A Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
kl. 11.10 – 11.40 Idræt/Kristendom** Biologi/Geografi** Dansk Matematik Engelsk
kl. 11.50 – 12.20 Dansk Samfundsfag/Historie** Matematik Tysk Fysik/Kemi
8. B Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
9.50 - 10.20 Dansk Samfundsfag/Historie** Tysk Matematik Fysik/Kemi
10.30 - 11.00 Engelsk Dansk Biologi/Geografi** Idræt/Kristendom** Matematik
9. A Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
kl. 11.10 – 11.40 Dansk Samfundsfag/Kristendom** Idræt/Historie** Engelsk Dansk
kl. 11.50 – 12.20 Tysk Fysik/Kemi Biologi/Geografi** Matematik Matematik
9. B Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
kl. 12.30 – 13.00 Samfundsfag/Historie** Engelsk Matematik Dansk Tysk
kl. 13.10 – 13.40 Dansk Biologi/Geografi** Matematik Idræt/Kristendom** Fysik/Kemi
Minecraft Education Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
10.00 - 11.00 Minecraft EDU Minecraft EDU Minecraft EDU Minecraft EDU Minecraft EDU
Ungeklasse Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
12.30-13.00 Dansk Matematik Dansk Dansk Dansk
13.10-13.40 Engelsk Matematik Dansk Matematik Engelsk